Klub Filmowy w Kinie za Rogiem w Płocku zaczął działalność pod koniec września 2020. W trudnym momencie. Dwukrotnie nasze spotkania przerwał ogólnokrajowy lockdown, ale klub przetrwał.
Kolejne spotkanie, które zaplanowaliśmy już w lutym, odbędzie się w najbliższy wtorek 8 czerwca. Startujemy o godz. 17. Wcześnie? No tak, ale zaplanowaliśmy aż dwa filmy, czyli minimaraton. Zanim przedstawimy tytuły. Kilka słów o samym klubie.
Klub Filmowy w Kinie za Rogiem to miejsce dla każdego, kto kocha kino.
Nasze kino zawsze było i nadal jest przestrzenią wymiany myśli – dyskusji i sporów – w bezpiecznej atmosferze szacunku dla odmiennych perspektyw.
Wspólnie oglądamy i przeżywamy filmy, aby za chwilę dzielić się emocjami, jakie w nas wywołują. A wszystko to w kameralnej i przytulnej przestrzeni Kina za Rogiem w Płocku. Dołączcie do nas i bądźcie częścią nowej filmowej energii Płocka. Każdy widz, to inny punkt widzenia. Każdy jest ważny.
Po dyskusji nad obejrzanymi filmami wspólnie decydujemy co chcemy zobaczyć na kolejnym spotkaniu.
Jeśli chcesz uczestniczyć w pokazach i dyskusji? Napisz na adres: kinozarogiem@pokis.pl Liczba miejsc ograniczona.
8 czerwca 2021 spotkamy się po raz czwarty, aby zobaczyć następujące filmy:
godz. 17.00 – „Czerwony żółty” w reż. Michaela Dudok de Wita (Francja / Belgia / Japonia, 2016, 80 min.)
godz. 19.00 -„Błąd systemu” w reż. Nory Fingscheidt (Niemcy 2019, 119 min.)
CZERWONY ŻÓŁW
Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokoł ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju?
Legendarne japońskie Studio Ghibli („Spirited Away: W krainie Bogow”) przedstawia animację „Czerwony żołw”: urzekającą baśń dla dorosłych, która została nagrodzona w Cannes, nominowana do Oscara i zwyciężyła w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają filmy dla widzów.
BŁĄD SYSTEMU
Ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są „łamaczami systemu”. Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki.
Fabularny debiut Nory Fingscheidt ma w sobie coś z kina braci Dardenne. Uważna obserwacja miesza się tu z empatią, z jaką reżyserka podchodzi do swoich bohaterów. Film wykracza daleko poza psychologiczne studium wykluczonych, będąc żywą, emocjonalną opowieścią o desperackiej potrzebie miłości.
BILETY: 2 x 8 zł | Rezerwacja miejsc: kinozarogiem@pokis.pl
Zapraszamy