Kadry z Wakacji – w wakacje, Kino za Rogiem w Płocku zamienia się w Biuro Podróży. Zaprasza na wakacyjną wyprawę w czasie i przestrzeni! Bez pośpiechu, drożyzny oraz w klimatyzowanej przestrzeni. Na początek wplątamy się w szpiegowską aferę w sercu dzikiej Afryki, w ramach szarmanckiego i piekielnie przystojnego Jeana Dujardina (Agent specjalny: Misja Afryka). Potem ruszymy w podróż przez południową część Korei, śladami siatki przestępczej handlu żywym towarem (Baby Broker) oraz kobiety oskarżanej o zabójstwo męża (Podejrzana). Muzyczną podróż zapewni nam film „Ennio”. Wtedy do naszego przedziału wsiądą: Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, aby pogadać z nami o mistrzu kompozycji filmowych. Potem przeniesiemy się do cichej skandynawskiej wsi, ale niech Was nie zmylą piękne krajobrazy, bo wraz z bohaterami będziemy musieli stawić czoła mrocznym siłom, które czają się… za rogiem.
Zapraszamy na wakacyjny cykl “Kadry z wakacji” w każdą sobotę lipca do Kina za Rogiem w Płocku. Szczegóły na kinopokis.pl
W każdą sobotę lipca o godz. 15:30 – Trzy po trzy – przegląd filmów i bajek dla najmłodszego widza przygotowanych przez ekipę Kino Maluszka. W casie krótkiego seansu (do 30 minut) pokażemy Wam jeden film z współczesnego cyklu animowanego (Opowieści z piaskownicy, Agatka lub Pamiętnik Florki), jeden film z archiwum polskiej dobranocki (Reksio, Bolek i Lolek) oraz jedną opowieść z serii „Bajki i baśnie polskie”. | kategoria wiekowa: 0 – 100 lat.
1 lipca (sobota)
godz. 15:30 – Trzy po trzy
przegląd filmów i bajek dla najmłodszego widza przygotowanych przez ekipę Kina Maluszka. | kategoria wiekowa: 0 – 100 lat. Bilety po 5 zł!
godz. 16 – Seans rodzinny: Detektyw Bruno
(Polska 2022, 104 min.) familijny | reż. Mariusz Palej, Magdalena Nieć | obsada: Iwo Rajski, Piotr Głowacki, Karolina Gruszka, Ireneusz Czop, Edyta Jungowska | kategoria wiekowa: 9 lat. Miejsce: Kino za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10). Bilety: 10 zł (zwykły), 8 zł (ulgowy).
Oskar najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Bardzo chciałby być taki jak jego bohater, na razie jednak ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka. W dniu swoich urodzin odkrywa prezent-niespodziankę – zabawę w poszukiwanie urodzinowego skarbu. Zagadka nie jest łatwa, Oskar postanawia więc wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli Bruna. Nie przyjmuje do wiadomości, że Bruno Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Z całej przygody pewnie wyszłyby nici, gdyby nie fakt, że gwiazdor ostatnio traci na popularności, a jego menedżerka dostrzega w pojawieniu się Oskara szansę na podreperowanie wizerunku. Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody: ten pierwszy – pełen entuzjazmu, ten drugi – niechętny i zblazowany. Jednak im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym jaśniejsze się staje, że tego właśnie im obu trzeba było do szczęścia!
godz. 18 – Agent specjalny: Misja Afryka
(Francja 2021, 116 min.) komedia | reż. Nicolas Bedos | obsada: Jean Dujardin, Pierre Niney, Fatou N’Diaye, Wladimir Yordanoff. Pokaz w ramach cyklu „Kadry z wakacji”.
Świat bardzo zmienił się od ostatniej misji najlepszego francuskiego agenta OSS 117 (Jean Dujardin). Pojawiły się komputery, feminizm urósł w siłę, a wredni komuniści dorwali się do władzy. Wśród całego tego zamieszania Francja posyła swojego największego asa do Afryki, aby wsparł lokalnego prezydenta Bambę, którego reelekcji zagrażają rebelianci potajemnie dowodzeni przez jego piękną żonę – Zéphyrinę! Aby sprostać zadaniu OSS 117, po raz pierwszy w karierze, będzie musiał połączyć siły z młodym, dobrze zapowiadającym się agentem OSS 1001. Szybko też przekona się, że w sercu dzikiej Afryki czeka go misja trudniejsza, zdradliwsza i bardziej… upalna, niż wszystko, z czym mierzył się do tej pory.
5 lipca (środa)
godz. 18 – Jestem twój
(Niemcy 2021, 103 min.) komedia romantyczna, sci-fi | reż. Maria Schrader | obsada: Dan Stevens, Maren Eggert, Sandra Hueller, Hans Loew.
Tom to mężczyzna idealny – przystojny, elokwentny, z bogatą wiedzą, podający poranną
kawę i szampana z truskawkami do kąpieli przy świecach. Jest wymarzonym partnerem dla Almy – nowoczesnej, inteligentnej, pewnej siebie kobiety. Tom pojawia się w życiu Almy nieprzypadkowo, jest androidem dostosowanym do jej charakteru i potrzeb, zaprojektowanym tak, aby spełnić jej marzenia o życiowym partnerze. Eksperyment zamieszkania z robotem w ludzkiej postaci ma potrwać trzy tygodnie. I choć Tom jest irytująco doskonały, z czasem zaczyna być nieco mniej przewidywalny, z kolei Alma zaczyna coraz bardziej angażować się uczuciowo…
Interesująca wizja świata, w którym lekiem na samotność są androidy.
Nagrody
2021 – Berlinale:
- Nagroda Publiczności – II miejsce – Maria Schrader
- Srebrny Niedźwiedź – Najlepsza rola pierwszoplanowa – Maren Eggert
8 lipca (sobota)
godz. 15:30 – Trzy po trzy
przegląd filmów i bajek dla najmłodszego widza przygotowanych przez ekipę Kina Maluszka. | kategoria wiekowa: 0 – 100 lat. Bilety po 5 zł!
godz. 16 – Seans rodzinny: Guliwer
(Ukraina, Cypr 2021, 90 min.) animowany | reż. Ilya Maksimov | kategoria wiekowa: 5 lat.
Światowej sławy podróżnik i poszukiwacz przygód Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców.
godz. 18 – Baby Broker
(Korea Południowa 2022, 129 min.) dramat | reż. Hirokazu Koreeda | obsada: Kang-ho Song, Dong-won Gang, Doona Bae. Pokaz w ramach cyklu „Kadry z wakacji”.
Sang-hyun (Song Kang-Ho) i jego przyjaciel Dong-soo (Gang Dong-Won) żyją skromnie, prowadząc małą pralnię i dorabiając na plebanii. Pewnej ulewnej nocy w oknie życia pojawia się niemowlę. Przekonani, że po porzuconego chłopca nikt się nie zgłosi, Sang-hyun i Dong-soo planują sprzedać go parze, która nie może mieć własnych dzieci. Kiedy wszystko wydaje się ustalone, niespodziewanie zjawia się matka dziecka.
12 lipca (środa)
godz. 18 – Triumf (USA 2021, 100 min.) dramat | reż. Brett Leonard | obsada: RJ Mitte, Terrence Howard, Colton Haynes.
Nastolatek z porażeniem mózgowym jest zdeterminowany, by dostać się do szkolnej drużyny zapaśniczej. Chce w ten sposób zaimponować dziewczynie swoich marzeń.
15 lipca (sobota)
godz. 15:30 – Trzy po trzy
przegląd filmów i bajek dla najmłodszego widza przygotowanych przez ekipę Kina Maluszka. | kategoria wiekowa: 0 – 100 lat. Bilety po 5 zł!
godz. 16 – Seans rodzinny: Skarb Mikołajka
(Francja 2021, 99 min.) familijny | reż. Julien Rappeneau | obsada: Ilan Debrabant, Audrey Lamy, Jean-Paul Rouve, Pierre Arditi, Gregory Gadebois | kategoria wiekowa: 7 lat. Pokaz w ramach cyklu „Kadry z wakacji”.
W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.
godz. 18 – PODEJRZANA
(Korea Południowa 2022, 138 min.) – dramat thriller | reżyser: Park Chan-wook | występują: Tang Wei, Park Hae-il, Go Kyung-Pyo. Pokaz w ramach cyklu „Kadry z wakacji”. Bilety: 17 zł
„Podejrzana” nie tylko otrzymała nagrodę za reżyserię w Cannes, ale została również koreańskim kandydatem do Oscara. Film otrzymał wszystkie najważniejsze nagrody Koreańskiej Akademii Filmowej (koreańskie „Oscary”). Park Cahn-Wook ponownie uwodzi widza, myląc tropy i budując pełną napięcia i zwrotów akcji opowieść o przyciąganiu się przeciwności oraz miłości, która potrafi pokrzyżować wszelkie plany i szyki.
Bohaterem thrillera jest policjant, który rozwiązując sprawę pewnej śmierci, zakochuje się głównej podejrzanej – wdowie po zmarłym. On cierpi na bezsenność, ona wie, jak uśpić jego czujność. On jest żonaty, ona łatwo traci mężów. On nocami czuwa pod jej domem, ona lubi być obserwowana. On coraz mniej o niej wie, za to coraz więcej do niej czuje. Czy jest aż takim mięczakiem? Czy ona jest aż tak zła?
„Podejrzana” brawurowo zaciera ślady i myli tropy: przyprawiający o dreszcze film
noir niepostrzeżenie zamienia się miejscami z czarną komedią, przebiera za rasowy melodramat, wdaje w szpiegowskie porachunki. Jest widowiskowy i urzekający stylem, hipnotyzujący, a przy tym rozpisany na pełne humoru dialogi. Pulsuje jednocześnie energią i romantyzmem, dowodząc, że Park Chan-wook należy do światowej czołówki wirtuozów reżyserii.
Kolejny po „Parasite” i „Squid Game” przebój koreańskiego kina swój nieodparty urok zawdzięcza także odtwórczyni tytułowej roli, Tang Wei. Gwiazda „Ostrożnie, pożądanie” Anga Lee uwodzi charyzmą, dyskretnym seksapilem, nieprzeciętną inteligencją i żarliwością maskowaną dystansem. Jej bohaterka śmiałym krokiem wkracza w poczet największych kinowych femmes fatales. „Podejrzana” to chyba najpiękniejszy romantyczny film roku –o miłości graniczącej z obsesją, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?
19 lipca (środa)
godz. 18 – Obietnica poranka
(Francja 2017, 130 min.) biograficzny | reż. Eric Barbier | obsada: Pierre Niney, Charlotte Gainsbourg, Didier Bourdon, Jean-Pierre Darroussin.
„Poprzez matczyną miłość życie składa obietnicę poranka, której nigdy nie dotrzymuje. Pozostaniesz nienasycony do ostatnich chwil swojego życia…”, pisał w swojej autobiograficznej powieści Romain Gary, jeden z czołowych powieściopisarzy XX wieku.
Zrealizowany na podstawie „Obietnicy poranka” film Erica Barbiera to opowieść o miłości matki do syna, bezgranicznej, zachłannej, chwilami balansującej na granicy groteski, ale też wzmacniającej i budującej najpierw u chłopca, późnej u młodego mężczyzny wewnętrzną siłę.
Świetne kreacje aktorskie Charlotte Gainsbourg jako szalonej matki i Pierre’a Niney’ego jako Romaina Kacewa.
22 lipca (sobota)
godz. 15:30 – Trzy po trzy
przegląd filmów i bajek dla najmłodszego widza przygotowanych przez ekipę Kina Maluszka. | kategoria wiekowa: 0 – 100 lat. Bilety po 5 zł!
godz. 16 – Seans rodzinny: Kopciuszek i kamień życia
(USA 2021, 86 min.) animowany | reż. Alice Blehart | kategoria wiekowa: 6 lat.
Kopciuszek wyrusza w wielką podróż. Fantastyczny film animowany nawiązujący do klasycznej baśni. Jest misja do wypełnienia – książę został zmieniony w mysz i aby odzyskał ludzką, przystojną postać, trzeba odnaleźć Kamień Życia. Kamień ów znajduje się daleko, bardzo daleko, a nawet jeszcze dalej, po drugiej stronie oceanu. Kopciuszek wyrusza więc na epicką wyprawę, w trakcie której spotyka fantastyczne postacie i przeżywa niemniej fantastyczne przygody.
godz. 18 – Ennio
(Belgia, Holandia, Japonia, Włochy 2021, 149 min.) dokumentalny | reż. Giuseppe Tornatore. Pokaz w ramach cyklu „Kadry z wakacji”.
Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Dwukrotnie nagrodzony Oscarem Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również legenda kina. “Ennio” jest portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim obcujemy tam z niezapomnianą filmową muzyką Mistrza. W końcu historia jego życia to historia kina.
Nagrody
2023 – Orły – Orzeł – Najlepszy film europejski
2022 – David di Donatello:
- Najlepszy film dokumentalny – Giuseppe Tornatore
- Najlepszy dźwięk – Fabio Venturi, Francesco Vallocchia, Gianni Pallotto, Gilberto Martinelli
- Najlepszy montaż – Annalisa Schillaci , Massimo Quaglia
26 lipca (środa)
godz. 18 – Wyrok bez winy
(USA 2019, 109 min.) dramat | reż. Youssef Delara | obsada: Shane Paul McGhie, Matthew Modine, Michael Hyatt.
Jamal jest wychowankiem ośrodka opiekuńczego, wielokrotnie padł ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej. Chłopak pozywa sieć domów opieki. Wpływowy prawnik postanawia wesprzeć go w walce z systemem.
29 lipca (sobota)
godz. 15:30 – Trzy po trzy
przegląd filmów i bajek dla najmłodszego widza przygotowanych przez ekipę Kina Maluszka. | kategoria wiekowa: 0 – 100 lat. Bilety po 5 zł!
godz. 16 – Seans rodzinny: Wojna z dziadkiem
(USA 2020, 93 min.) familijny | reż. Tim Hill | obsada: Robert De Niro, Oakes Fegley, Uma Thurman, Christopher Walken | kategoria wiekowa: 9 lat.
Peter dowiaduje się, że po śmierci babci dziadek zamieszka w jego domu i zajmie jego pokój, a on sam będzie musiał przenieść się na poddasze. Peter wprawdzie bardzo kocha dziadka, ale jeszcze bardziej kocha własny kąt. Nie mając wyboru, wypowiada seniorowi wojnę. Z pomocą przyjaciół wymyśla coraz bardziej przewrotne, podstępne i totalnie zwariowane pomysły, aby osiągnąć cel, jednak dziadek niespodziewanie okazuje się godnym przeciwnikiem: zamiast się poddać, przystępuje do konfrontacji, w czym pomagają mu starzy przyjaciele. Kto okaże się zwycięzcą w tym starciu pokoleń?
godz. 18 – The Twin
(Finlandia 2021, 109 min.) horror | reż. Taneli Mustonen | obsada: Teresa Palmer, Steven Cree, Barbara Marten. Pokaz w ramach cyklu „Kadry z wakacji”. Pokaz w ramach cyklu „Kadry z wakacji”.
Po tragicznym wypadku, w którym życie stracił jeden z bliźniaków, Rachel i jej mąż Anthony przenoszą się na drugi koniec świata z synem, który pozostał przy życiu. Mają nadzieję, że zbudują swoje życie od nowa. Pobyt na cichej skandynawskiej wsi, który miał przynieść ukojenie, wkrótce ujawnia swe złowieszcze oblicze. Rachel odkrywa przerażającą prawdę o swoim synu i musi stawić czoła mrocznym siłom, które chcą go opanować.