Po trzech miesiącach lockdownu, ruszamy. Na razie WARUNKOWO do 26 lutego. W tym czasie wszystkie bilety będą w jednej cenie – 8 zł. Sala kina jest dostępna w 50 %. Prosimy Was, abyście podczas przebywania w kinie (w trakcie seansu oraz przed i po seansie) zasłaniali nos i usta, zachowywali dystans i używali płynu dezynfekującego. Po prostu dbajmy o siebie nawzajem.
Tu znajdziecie opis wszystkich zaleceń dotyczących reżimu sanitarnego:
https://kinopokis.pl/covid-19/
Do zobaczenia. Oto progam:
PIĄTEK | 12 LUTEGO
godz. 19 – Na noże (USA 2019, 124 min., od 13 lat) – komediodramat, kryminalny | reżyseria: Rian Johnson
Słynny autor powieści kryminalnych zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85. urodzinach, hucznie obchodzonych z udziałem licznej rodziny. Prowadzący śledztwo detektyw podejrzewa wszystkich, łącznie z niezwykle oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden…
Misterna intryga i wybitna obsada, nagrodzona Satelitą przez Międzynarodową Akademię Prasową.
SOBOTA | 13 LUTEGO
godz. 16 – Podatek od miłości (Polska 2018, 96 min., od 12 lat) – komedia romantyczna | reżyseria: Bartłomiej Ignaciuk | obsada: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Michał Czernecki, Roma Gąsiorowska
Kim tak naprawdę jest Marian (Grzegorz Damięcki)? Facetem do towarzystwa i seksualnym guru, z którego usług korzysta połowa kobiet w stolicy? Coachem o kontrowersyjnych metodach? A może – po prostu – sprytnym oszustem uwodzącym płeć przeciwną? Oto zagadka, z którą będzie musiała zmierzyć się ambitna inspektor podatkowa Klara (Aleksandra Domańska). Czy nieustępliwa urzędniczka zdoła znaleźć odpowiedź, zanim sama wpadnie w miłosne sidła Mariana? I czy jest przygotowana na to, by po raz pierwszy w życiu stracić nad czymś kontrolę?
godz. 18– I tak cię kocham (USA 2017, 119 min., od 15 lat) – komedia romantyczna | reżyseria: Michael Showalter | obsada: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano
Komedia romantyczna, której scenariusz napisało samo życie. Oparta na faktach historia związku urodzonego w Pakistanie komika i aktora komediowego Kumaila Nanjianiego oraz Amerykanki Emily Gordon. Mimo dzielących oboje różnic kulturowych połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Na drodze ich szczęściu staną jednak oczekiwania konserwatywnej muzułmańskiej rodziny Kumaila, która oczekuje, że znajdzie on żonę w wyniku uświęconego tradycją aranżowanego małżeństwa. A to dopiero początek wyzwań, jakim zakochani będą musieli stawić czoło…
„I tak cię kocham” podbił serca widzów świeżością, humorem oraz uniwersalnym przesłaniem: nigdy nie należy tracić nadziei.
Nagrody
2018 – Critics Choice – Najlepsza komedia
2018 – Film Independent – Independent Spirit – Najlepszy debiut scenariuszowy – Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani
2017 – Locarno, MFF – Nagroda Publiczności – Zdobywca – Michael Showalter
NIEDZIELA | 14 LUTEGO
godz. 16 – Rodziny się nie wybiera (2018, 102 min., od 12 lat) – komedia francuska | reżyseria: Dany Boon | obsada: Dany Boon, Line Renaud, Laurence Arne, Valerie Bonneton, Pierre Richard
Wszyscy znają go jako wychowanego w sierocińcu genialnego projektanta wnętrz ukrywającego się pod tajemniczym pseudonimem Valentin D. Wspólnie ze swoją piękną partnerką Constance kolejnymi kolekcjami rzucają Paryż i światowy design na kolana. Wszystko zmieni się jednak, kiedy o jego istnieniu przypomni sobie jego nieco szalona rodzina mieszkająca na północy Francji, która postanawia złożyć mu wizytę w Paryżu.
Na domiar złego w wyniku wypadku samochodowego Valentin traci pamięć ostatnich wielu lat i mentalnie wraca do momentu, kiedy był siedemnastolatkiem…
Za i przed kamerą – król francuskiej komedii Dany Boon.
godz. 18 – Smak Curry (Francja, Indie 2013, 104 min., od 12 lat) – romans | reżyseria:
Ritesh Batra | obsada: Irrfan Khan, Nimrat Kaur, Nawazuddin Siddiqui, Lillete Dubey
Ila, wciąż młoda i piękna gospodyni domowa, postanawia dodać trochę koloru swemu bezbarwnemu małżeństwu – zgodnie z maksymą „przez żołądek do serca”. Kobieta ma wielką nadzieję, że nowa potrawa, której smak doprowadziła do doskonałości, przyspieszy bicie serca jej wiecznie nieobecnego męża. Specjalna przesyłka z jedzeniem, wysłana do niego do biura, przez pomyłkę trafia w ręce innego mężczyzny. Podejrzewając, że ktoś obcy zjadł przygotowany przez nią posiłek, następnego dnia Ila wkłada do przesyłki nie tylko obiad, ale też liścik. Wieczorem dostaje od nieznajomego odpowiedź…
„Smak curry” to opowieść nie tylko o parze dwojgu samotnych ludzi, ale i o Mumbaju, niezwykłym mieście, w którym od 120 lat istnieje wyjątkowy system dostarczania posiłków. Zajmują się tym dabbawallahsowie, specjalni kurierzy, zawożący obiady przygotowane przez żony w domowych kuchniach do pracujących w biurach mężów. Dabbawallahsowie znani są z niezwykłej precyzji – tylko jeden obiad na milion trafia do niewłaściwego odbiorcy.
I właśnie ten jeden na milion stanie się początkiem pełnej subtelnych emocji historii dwojga ludzi, pragnących nadać swojemu jałowemu życiu odrobinę smaku.
Nagrody
2014 – Filmfare:
– Najlepszy aktor drugoplanowy – Nawazuddin Siddiqui
– Nagroda Krytyków – Najlepszy film – Ritesh Batra
17 lutego | środa
godz. 18 – Let’s dance (Francja 2019, 104 min., od 12 lat) – komediodramat | reżyseria: Ladislas Chollat | obsada: Rayane Bensetti, Alexia Giordano, Guillaume de Tonquedec, Mehdi Kerkouche
Pasją Josepha jest breakdance. Rytmy hip-hopu są dla niego tak ważne, że rezygnuje z pracy w firmie ojca i postanawia wyjechać do Paryża, by rozpocząć karierę tancerza. Razem ze swoją dziewczyną i najlepszym przyjacielem dołączają do jednej z miejscowych ekip breakdancerów i przygotowują się do międzynarodowego konkursu hip-hopowego. Są świetni, ale na wydawałoby się prostej drodze do sukcesu staną tak zwane przeszkody – i Joseph musi zacząć wszystko od nowa, tym razem jako lider zespołu, któremu przyjdzie się zmierzyć z… tańcem klasycznym. A ponieważ Sztuka Prawdziwa nie zna granic gatunkowych, efekt będzie olśniewający.
20 lutego | sobota
godz. 16 – Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie (Francja, USA, Indie 2018, 92 min., od 13 lat) – komedia | reżyseria: Ken Scott | obsada: Dhanush, Berenice Bejo, Erin Moriarty, Abdi Barkhad
Młody fakir Aja opuszcza Indie, aby odnaleźć w Paryżu swojego ojca i przy okazji odwiedzić… szwedzki sklep z meblami, o czym marzy od dziecka. Gdy wreszcie do niego trafia, od pierwszego wejrzenia zakochuje się w ślicznej Marie. Nadzieje na miłość rozwieją się, kiedy w wyniku szalonego zbiegu okoliczności Aja utknie w ikeowskiej szafie i zapakowany do ciężarówki razem z innymi meblami wyruszy w niesamowitą podróż przez Europę. Czy spryt, humor i odrobina magii pozwolą mu wrócić do Paryża i znów spotkać ukochaną?
godz. 18 – Na zawsze Laurence (Francja, Kanada 2012, 162 min., od 16 lat) – melodramat | reżyseria: Xavier Dolan | obsada: Melvil Poupaud, Suzanne Clement, Nathalie Baye, Monia Chokri
Historia 30-letniego nauczyciela literatury, który pewnego dnia wyjawia swojej dziewczynie, że od zawsze czuje się kobietą. W niemal 3-godzinnym filmie Dolan opowiada kolejne 10 lat ich życia, i jak sam mówi, jest to „hołd dla historii uniwersalnej miłości: ambitnej, niemożliwej, bezgranicznej, nasyconej emocjami. Nawet nie śmiemy o niej marzyć, ona jest możliwa tylko w kinie, w literaturze, w sztuce””.
Wyrafinowane wizualnie, znakomicie wyreżyserowane kino, które jest jednocześnie głosem w dyskusji o prawie do inności.
Nagrody
2012 – MFF, Cannes:
– Palma ‘Queer’ dla filmu pełnometrażowego – Xavier Dolan
– Najlepsza aktorka – Suzanne Clément
23 lutego | wtorek
godz. 19 – Klub Filmowy: Wyspa (Rosja 2006, 114 min., od 15 lat) – dramat | reżyseria: Paweł Łungin | obsada: Piotr Mamonow, Wiktor Suchorow, Dmitrij Diużew, Jurij Kuzniecow
Gdzieś na północy Rosji w niewielkim prawosławnym klasztorze żyje pośród mnichów, zawstydzając ich swoją ascezą, wyjątkowo nietuzinkowy starzec. Ci, którzy odwiedzają wyspę, wierzą, że posiada on moc uzdrawiania, odpędzania demonów i przepowiadania przyszłości. On sam jednak uważa się za człowieka niegodnego szacunku z powodu straszliwego grzechu, który popełnił w młodości.
Nagrody
2007 – LLF – Złote Grono – Najlepszy film – Paweł Łungin
2007 – SPUTNIK – Nagroda Publiczności – II miejsce – Paweł Łungin
24 lutego | środa
godz. 18 – Tajemnica Henriego Picka (Belgia, Francja 2019, 97 min, od 15 lat) – komediodramat | Reżyseria: Remi Bezancon | obsada: Fabrice Luchini, Camille Cottin, Alice Isaaz, Bastien Bouillon
Intryga filmu skupiona jest wokół maszynopisu, który przypadkiem zostaje odnaleziony w bibliotece na prowincji. Jako jego autor podpisany jest, nieżyjący już, Henri Pick, prosty człowiek kojarzony przez rodzinę i znajomych raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku na wybrzeżu Bretanii niż z twórczością literacką. Wydana książka okazuje się bestsellerem, co wzbudza podejrzenia u szanowanego krytyka, gwiazdy telewizyjnych programów poświęconych literaturze. Jean-Michael Rouche w dość bezwzględny sposób publicznie podważa autorstwo powieści, co staje się początkiem jego problemów, zawodowych i osobistych. Rozpoczęte przez niego prywatne śledztwo, które ma rozwiązać tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka, poprowadzi go w zupełnie niespodziewanym kierunku…
26 lutego | piątek
godz. 18 – Judy (UK 2019, 118 min., 12 min.) – dramat biograficzny | reżyseria: Rupert Goold | obsada: Renée Zellweger, Finn Wittrock, Jessie Buckley, Rufus Sewell, Michael Gambon
Judy Garland podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Jednak za wielkim sukcesem stały prywatne dramaty: samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, chałtury. To ten moment kariery amerykańskiej aktorki uchwycił w swym filmie Rupert Goold. Zmęczona życiem artystka, walcząca o byt swoich dzieci, otrzymuje niezwykłą propozycje, zaproszenie do Londynu. Mimo wątpliwości, decyduje się na podróż. W postać Judy wcieliła się Renée Zellweger i olśniła widzów i krytyków. Za swoją kreacje otrzymała wiele nominacji i nagród, w tym te najważniejsze: Złoty Glob dla najlepszej aktorki w dramacie, a następnie Oscara 2020 w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. W serwisie Rotten Tomatoes 82% z 311 recenzji jest pozytywnych, a średnia ocen wyniosła 6,95/10.