Choć zaproszenia na pokaz ZABAWY ZABAWY Kingi Dębskiej już dawno się rozeszły, to na spotkanie z reżyserką filmu mamy jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy 28 września o godz. 18.45.
Już w najbliższą sobotę, 28 września, godz. 17 – w ramach FILMOWEGO PŁOCKA – zapraszamy do Kina za Rogiem w Płocku na pokaz filmu „Zabawa zabawa”. Około godz. 18.45 rozpocznie się spotkanie z reżyserką KINGĄ DĘBSKĄ i producentem Zbigniewem Domagalskim. Ze względu na duże zainteresowanie tym wydarzeniem, zdecydowaliśmy się samo spotkanie zorganizować w sali obok, tak aby jak najwięcej chętnych mogło spotkać się z naszym gościem.
Kolejny pokaz filmu „Zabawa, zabawa” zaplanowaliśmy w październiku (dla tych, którym nie udało się złapać zaproszeń we wrześniu).
Kinga Dębska to przede wszystkim reżyserka uwielbianego przez polską publiczność filmu „Moje córki krowy” (2017), laureatka wielu nagród festiwalowych, m.in. za filmy „Hel” (2010), oraz dokumentalne „Aktorka” (2015), „Józek i jego dzieci” (2007). Oprócz filmów fabularnych, wciąż realizuje filmy dokumentalne (ostatnio „Tu się żyje”), oraz seriale telewizyjne (ostatnio „Szóstka” w TVN). Ma na swoim koncie dwie książki: „Moje córki krowy” i „Porozmawiaj ze mną”.

O FILMIE:
Trzy przeplatające się historie kobiet, mających problem z alkoholem. Dorota (Agata Kulesza) jest doskonałym prokuratorem. Zasłaniając się immunitetem, stara się unikać odpowiedzialności za wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Mąż (Marcin Dorociński), znany polityk, pomaga jej zachować problem w tajemnicy i wyciąga ją z rozmaitych tarapatów, ale powoli traci cierpliwość. Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, a ponieważ świetnie się uczy i ma super pracę, nikt z tego powodu nie robi jej wyrzutów. W pewnym momencie dziewczyna traci grunt pod nogami, kiedy na zerwanym filmie dochodzi do tragedii.

Z kolei szanowana chirurg dziecięcy Teresa (Dorota Kolak) przez picie straciła rodzinę, została jej tylko praca w szpitalu, w którym jest ordynatorem. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy będąc pod wpływem alkoholu, przychodzi na dyżur. Na początku filmu Teresa przyjeżdża do płockiego teatru odebrać prestiżową nagrodę. Wieczór spędza w Hotelu Starzyński i pubie Lisia Jama.
Film miał nominację do gdyńskich Złotych Lwów, a na krakowskim festiwalu OFF CAMERA specjalne wyróżnienie aktorskie otrzymały Dorota Kolak, Agata Kulesza i Maria Dębska, zaś Kinga Dębska zdobyła nagrodę publiczności. Film święcił triumfy również na festiwalu Prowincjonalia we Wrześni (najlepszy film fabularny) i Pyszadło w Mogilnie (Grand Prix).

PŁOCK W FILMIE:
Pojawia się w wątku Teresy, która przyjeżdża do płockiego teatru odebrać nagrodę. Potem taksówką jedzie do Lisiej Jamy i do hotelu (Starzyński).
Organizatorem Filmowego Płocka 3 jest Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, współorganizatorem – Samorząd Województwa Mazowieckiego. Partnerami: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Kino za Rogiem w Płocku.